Seter irlandzki – ile żyje?

Seter irlandzki to pies, który jest bardzo towarzyski, czasami trochę niesforny, dlatego potrzebny jest mu opiekun, który ceni sobie dobre wychowanie. Nie bez powodu rasa ta zdobywa coraz większą popularność – mówi się, że te psy mają łagodne usposobienie, a przy tym są bardzo energiczne – idealne dla rodziny!
seter irlandzki ile żyje

Dla kogo pies rasy seter irlandzki będzie dobrym wyborem? To doskonały towarzysz, który posiada mnóstwo energii, świetnie czuje się w większym stadzie, które będzie chciał ochraniać, dlatego doskonałym kompanem dla rodzin. Seter irlandzki zawsze będzie miał w sobie coś ze szczeniaka. Nawet, gdy już dorośnie, chętnie będzie wykazywać typowe dla szczeniąt energię oraz entuzjazm.

Jak długo żyje seter?

Wiele osób, często zadaje sobie pytanie, ile lat dożywają psy rasy seter irlandzki. Standardowo, psy tej rasy dożywają zazwyczaj do 13, bądź 15 lat. Wszystko jest jednak uzależnione od hodowli, z której zdecydujemy się na szczeniaka – pies musi mieć dobre geny, żeby dożył późnej starości. Dlatego przy wyborze psa rasy seter irlandzki nie warto kierować się ceną. Najważniejsze, żeby pies, którego chcemy nabyć nie miał wrodzonych wad genetycznych. Regularne sprawdzanie stanu zdrowia również jest bardzo istotne, ponieważ pomaga wykryć różne schorzenia i skuteczniej im przeciwdziałać.

Wpływ tresury na pupila


Tresura setera irlandzkiego wymaga dyscypliny z obu stron – zarówno ze strony właściciela jak i psa. Jednak psy tej rasy z reguły nie będą w stanie ślepo wykonywać poleceń właściciela – to nie leży w ich naturze, chyba że zostaną tego odpowiednio nauczone. Setery irlandzkie posiadają duży temperament, dlatego ważne jest, aby nauczyć je posłuszeństwa już od najmłodszych lat.

Zastanawiając się nad najlepszą metodą nauki posłuszeństwa mamy dwie opcje. Możemy uczyć psa samodzielnie, co jednak będzie wymagało od nas sporo energii i cierpliwości albo umówimy się na profesjonalne szkolenie, korzystając z pomocy specjalistów. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że szkolenie przyniesie odpowiednie rezultaty.

Zobacz też:  Do jakiego wieku rośnie seter irlandzki i jak duży będzie?

Seter irlandzki – pies myśliwski?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy seter irlandzki to pies myśliwski? Otóż tak, psy tej rasy są psami myśliwskimi, kiedyś były wykorzystywane głównie do łapania ptactwa. Dzięki swojej imponującej posturze oraz umięśnionej szyi seter irlandzki świetnie poddaje się próbom pracy. Oprócz tego jego długie zwisające uszy oraz błyszcząca sierść dodatkowo dodają mu uroku.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *