Malwina Kowalczyk

Psami zajmuję się od 15lat. Osobiście prowadzę treningi i spacery socjalizacyjne. W Seterach Irlandzkich zakochałam się, gdy Berni (11 lat) pojawił się w moim życiu. I od tego momentu zgłębiam tajniki tej rasy.

Zdrowa karma weterynaryjna dla psów – jak dbać o ich dietę?

Dobra dieta odgrywa kluczową rolę w zdrowiu naszych pupili. Wiele psów boryka się z różnymi schorzeniami, które mogą być związane z nieodpowiednią dietą. Jednym z rozwiązań są karmy weterynaryjne, które zostały specjalnie opracowane, aby wspomagać zdrowie psów w przypadku różnych problemów zdrowotnych. Niezależnie od tego, czy Twój pies ma nadwagę, problemy trawiennego, alergie czy inne schorzenia, właściwa karma weterynaryjna może być kluczem do poprawy jego stanu zdrowia.

Karma dla kota seniora – jak zadbać o swojego starszego pupila?

Z wiekiem, koty wymagają specjalnej opieki i właściwej diety. Zmiany metaboliczne i proces starzenia się wpływają na ich potrzeby żywieniowe i zdrowie. Właściwa karma dla kota seniora może pomóc utrzymać zdrowie i jakość życia Twojego pupila. Jednak wybór odpowiedniego rodzaju karmy może być trudny. W tym artykule omówimy, jakie są najlepsze opcje żywieniowe dla kotów starszych oraz jak wybrać odpowiednią karmę dla Twojego pupila.
seter irlandzki ile żyje

Seter irlandzki – ile żyje?

Seter irlandzki to pies, który jest bardzo towarzyski, czasami trochę niesforny, dlatego potrzebny jest mu opiekun, który ceni sobie dobre wychowanie. Nie bez powodu rasa ta zdobywa coraz większą popularność - mówi się, że te psy mają łagodne usposobienie, a przy tym są bardzo energiczne - idealne dla rodziny!
żywienie setera irlandzkiego

Żywienie setera irlandzkiego – jaka karma dla setera?

Odpowiednie żywienie setera irlandzkiego będzie konieczne, aby pies cieszył się odpowiednim zdrowiem. Dieta jest szczególnie istotna u psów dużych raz, ponieważ odpowiednio dobrana, umożliwi uniknięcie problemów kostno-stawowych, jak również zagwarantuje zdrowy rozwój szczeniąt.
tresura setera irlandzkiego

Tresura setera irlandzkiego – wychowanie, treningi

Setery irlandzkie powstały jako psy myśliwskie, jednak w obecnych czasach stają się coraz bardziej popularne jako rasa towarzysząca. Jak powinno wyglądać wychowanie setera irlandzkiego? Na jakiego rodzaju treningi warto postawić? Na te pytania odpowiemy w poniższym artykule.
seter irlandzki włos czy sierść

Seter irlandzki – włos czy sierść. Co posiada seter irlandzki?

Setery irlandzkie mają wyjątkowo piękną, długą, lśniącą sierść. Większość psów rasowych posiada sierść, ale niektóre pupile mogą mieć również włos, który przypomina ludzki. Jaki rodzaj owłosienia posiada seter irlandzki? Czy jest on trudny w pielęgnacji? Tego dowiesz się w niniejszym artykule.
jak wychować setera irlandzkiego

Jak wychować setera irlandzkiego? Jak ułożyć naszego pupila.

Setery irlandzkie są wierne, oddane i naprawdę uwielbiają ludzi. Niestety, wychowanie i tresowanie ich to nie lada wyzwanie, nawet dla doświadczonych osób. Jak wychować setera irlandzkiego? Czy jego tresura faktycznie zawsze jest trudna? Tego dowiesz się w niniejszym artykule.
seter irlandzki krótkowłosy

Seter irlandzki krótkowłosy. Opis, charakter i pielęgnacja

Setery irlandzkie to piękne psy o błyszczącej, jedwabistej sierści i przyjaznym usposobieniu. Są szybkie, mają doskonały węch i myśliwski instynkt. Pierwotnie wykorzystywane były w polowaniach na ptactwo. Dziś są dla swoich właścicieli głównie towarzystwem.