Maciej

Z zawodu weterynarz, codziennie niesie pomoc potrzebującym właścicielom i ich pupilom. Miłośnik psów ale także wszystkich innych zwierząt.
seter irlandzki charakter

Charakter setera irlandzkiego. Leniwy czy myśliwy?

Wychodzisz na spacer do parku i raptem widzisz widok, od którego ciężko odwrócić wzrok. Lśniący mahoń sierści faluje delikatnie na wietrze, szczupłe, długie łapy kroczą dostojnie u boku człowieka. Myślisz sobie - ten pies musi być usposobieniem artystokratycznej elegancji i spokoju. Aż raptem człowiek czuje szarpnięcie, wypuszcza smycz a wytworny pies rusza dzikim susem w chaszcze, obwąchuje teren po czym z zawrotną prędkością wskazuje do pobliskiego stawu.
seter irlandzki miniaturka

Seter irlandzki miniaturka. Czy istnieje taka odmiana?

Seter irlandzki to popularna rodzinna rasa psów myśliwskich. Psy tej rasy mają dwie odmiany ubarwienia. Najpopularniejsza z nich to ubarwienie mahoniowe. Zaś druga jest czerwono-biała. Często ludzie mające niewielkie mieszkania, czy domy szukają jak najmniejszych pupili. Czy istnieją setery irlandzkie miniaturowe?
seter irlandzki czerwono biały

Seter irlandzki czerwono biały – cena adopcji

Istnieją dwie odmiany setera irlandzkiego - mahoniowa i czerwono-biała. Wbrew pozorom nie różnią się one wyłącznie kolorem. W tym artykule opowiemy wam nieco o dwukolorowej odmianie oraz powiemy jak wygląda kwestia adopcji szczeniaka.
seter irlandzki waga

Seter irlandzki – waga. Ile powinien ważyć seter irlandzki?

Największym atutem setera irlandzkiego jest jego majestatyczny wygląd i piękna sierść. Aby nasz pies zachwycał swoim urokiem, trzeba dbać o jego żywienie oraz prawidłową wagę. Ile powinien ważyć seter irlandzki? Jak go żywić? Tego dowiesz się w niniejszym artykule.
seter irlandzki choroby

Seter irlandzki – choroby. Na co najczęściej chorują setery?

Setery irlandzkie to psy z bardzo optymistycznym, wesołym usposobieniem. Uwielbiają bawić się z właścicielami i są idealnymi towarzyszami dzieci. Mają silny instynkt myśliwski, więc uwielbiają wąchać, tropić i gonić. Setery to psy pełne energii potrzebujące sporo aktywności fizycznej i miejsca. Nie chorują zbyt często, ale posiadają predyspozycje do pewnych chorób. Na co najczęściej chorują setery irlandzkie? Jaki jest ich charakter oraz historia? Tego dowiesz się w niniejszym artykule.