Czy seter szczeka – jak ograniczyć głośność pupila?

Energiczny i bardzo oddany — taki jest seter irlandzki. Charakter tego psa może zaskakiwać i nasuwać pytanie, czy seter szczeka? Cicha i ułożona rasa potrzebuje jednak sporo uwagi.
czy seter szczeka

Czy seter szczeka? Co zrobić, aby pies nie hałasował?

Setery irlandzkie są niezwykle bystre i zazwyczaj chętnie uczą się sztuczek. Są to psy z natury łagodne, lubiące dzieci i tolerujące inne zwierzęta. Właściciele tych zwierząt często zastanawiają się, czy seter szczeka? Co ciekawe, ta rasa nie do końca nadaje się jako zwierzę stróżujące. Długowłosy pupil jest bardzo towarzyski i przyjazny, dlatego rzadko alarmuje domowników o zbliżającym się intruzie — zazwyczaj odnosi się on z sympatią zarówno do domowników, jak i nieznajomych. Setery irlandzkie potrafią szczekać i robią to bardzo głośno. Jeśli przedstawiciel tej rasy staje się hałaśliwy, to prawdopodobnie wyładowuje swoją frustrację spowodowaną zbyt małą dawką aktywności fizycznej. Pupil przestanie uciążliwie szczekać, jeśli zapewni się mu odpowiednią ilość długich, przepełnionych bodźcami spacerów.

Typowe zachowania Setera Irlandzkiego

Pogodne setery to rasa dla właścicieli, którzy nie stronią od aktywności fizycznej. Energiczne psiaki niemal bez przerwy wykazują entuzjazm, kochają biegać, tropić i poznawać otaczający je świat. Żywiołowe zwierzęta każdego dnia powinny mieć możliwość spożytkowania sporych pokładów energii. Jeżeli pies będzie spędzał całe dnie w ciasnym mieszkaniu, stanie się drażliwy i sfrustrowany. Właścicielom tej rasy rekomenduje się godzinne spacery z pupilem każdego dnia. Warto wyprowadzać zwierzaka w okolice parków, łąk i lasów — jest tam wystarczająco dużo bodźców, których potrzebuje każdy seter irlandzki. Charakter tego psa wynika z jego myśliwskiej przeszłości. Charakteryzuje go silny instynkt łowiecki, dlatego w miejscach o dużym natężeniu ruchu powinno się trzymać pupila na smyczy.

Popularne propozycje imion dla Setera

Towarzyski i pełen energii pies może stać się najlepszym przyjacielem człowieka. Bystrą rasę myśliwską dość łatwo nauczyć komendy przywołania, a ta umiejętność może stać się niezbędna przy silnym instynkcie łowieckim pupila. Puszysty zwierzak prawdopodobnie zareaguje, jeśli zostanie zawołany — ważne, aby imię dla setera irlandzkiego było krótkie i nieskomplikowane, na przykład:

  • Bruno,
  • Max,
  • Luna,
  • Elza,
  • Bobi,
  • Daisy.
Zobacz też:  Czy seter irlandzki to pies myśliwski - polowanie a spacery

Najlepiej przyzwyczajać psa do swojego imienia już od pierwszych miesięcy życia — dzięki temu zyskujemy większe prawdopodobieństwo, że pupil będzie na nie reagował w każdej sytuacji.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też